bip
linia istniejemy by pomagac
 
 
 
 
       
      
         GENERATOR OFERT 
         NA MIKRODOTACJE
 
 
 
_ _ _

INFORMACJE - WSZYSTKIE

2011-12-19
Gala Wolontariatu – dziękowaliśmy wolontariuszom i organizacjom przyjaznym wolontariuszom!

Gala Wolontariatu odbyła się 8 grudnia 2011 w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
Gala była podsumowaniem konkursu na Wolontariusza Roku i Organizacje przyjazną Wolontariuszom. Wśród uczestników byli między innymi: laureaci konkursów, organizacje uczestniczące w cyklach edukacyjnych realizowanych w ramach projektu, członkowie kapituły konkursowej, zaproszenie goście reprezentujący władze samorządowe.
Laureaci konkursu otrzymali statuetki, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Projekt w ramach, którego realizowana była Gala Wolontariatu był kierowany głównie do podmiotów pozarządowych jak również do osób fizycznych, które planują założyć organizacje non – profit. Nadal  wolontariusze stanowią filar funkcjonowania organizacji pozarządowych zwłaszcza początkowym okresie działania nowo powstałej podmiotu.


Wolontariuszu stanowią ogromny potencjał społeczeństwa obywatelskiego, stanowią siłę bez której wielu organizacjom trudno byłoby realizować zadania na szeroką skalę.

Każdego roku mamy okazje aby w sposób szczególny podziękować naszym Wolontariuszom. Okazja ta, nadarza się 5 grudnia, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Wolontariusza!
Pamiętajmy jednak o naszym wolontariuszach nie tylko z okazji ich święta ale każdego dnia. Bez ich wsparcia działania wielu podmiotów byłyby mniej efektywnie czy mniej  spektakularne. Wolontariusze to nowe, świeże pomysły, niestandardowe rozwiązania i ogromne zaangażowanie.
Doceniajmy zatem ich wkład pracy, dając odczuć, że są dla nas ważni.
Ważne również aby nasza współpraca z wolontariuszami opierała się na zasadach określonych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Jeśli planujemy profesjonalnie współpracować z wolontariuszami, pamiętajmy aby w naszej organizacji czy instytucji był koordynator/ka działań wolontariuszy.

Mamy nadzieje, że za rok znów będzie okazja aby spotkać się i podziękować najlepszym z najlepszych.
Wszystkim uczestnikom Gali składamy podziękowania za tak liczne przybycie.
Składamy również życzenia owocnej współpracy i samych sukcesów w obszarze rozwijania aktywności wolontariackiej.

 

   

Przechowalnia
publikacje
galeria
migawki
prezentacje
bibliolteka
Nasi partnerzy