bip
linia istniejemy by pomagac       
      
         GENERATOR OFERT 
         NA MIKRODOTACJE_ _ _

INFORMACJE - WSZYSTKIE

Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie
2017-12-29
Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie

Gala Opolszczyzna Aktywna Społecznie

7 grudnia 2017 roku mieliśmy okazję podziękować społecznikom, wolontariuszom i organizacjom pozarządowym z naszego regionu. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej i Ludowy Klub Jeździecki LEWADA współorganizowaliśmy to piękne i jakże ważne przedsięwzięcie podczas, którego wyłoniono Laureatów konkursu Barwy Wolontariatu organizowanego przez Naszą Organizacje (OCWIP) oraz konkursów organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego: Społecznik Roku i Opolska Niezapominajka.
Wszystkim nominowanym i laureatom gratulujemy i dziękujemy za to, że jesteście i dajecie tak wiele dobra. Galę uświetniła swoim występem Monika Kuszyńska z zespołem.


A oto Laureaci:
Barwy Wolontariatu

Wyróżnienia:

Irena Kowalczyk - przewodnicząca od 1997 Zarządu Rejonowego w Kluczborku Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, inicjatorka różnych form aktywizacji seniorów;

Mirosław Biniecki- sportowy społecznik, były zawodnik, kierownik drużyny i asystent trenera w KS Chemik Kędzierzyn-Koźle, wolontariacko prowadzi w klubie drużynę młodzików;
Barbara Beuth- bierze udział w akcjach charytatywnych na na rzecz hospicjum „Betania”, w akcji Szlachetna Paczka i wielu innych. Jest pomysłodawczynią i organizatorką „Opolskiego Jam Session”.

Nagrodzeni
III miejsce

Wolontariusze Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” - osoby w różnym wieku niosące pomoc ludziom nieuleczalnie chorym.

II miejsce
Melania Smykała i Magdalena Kula
, uczennice Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu angażujące się na na rzecz innych od początku nauki w tej szkole. Wolontariat stały realizowały w Domu Kombatanta.

I miejsce
Wolontariusze Kluczborskiego Towarzystwa Pomocy Sprawnym Inaczej „Muminki”
. Działają od 25 lat na rzecz niepełnosprawnych z Kluczborka i okolic. Między innymi organizują letnie „obozy muminkowe”.

Społecznik Roku Województwa Opolskiego - kapituła przyznała trzy równorzędne nagrody „Społecznik Roku Województwa Opolskiego 2016”.
Monika Witkowska – Kubas z Prudnika – pomaga rodzinom doświadczającym przemocy domowej, utworzyła ośrodek wsparcia rodziny, pracę społeczną rozpoczynała jako wolontariuszka;
Bronisława Mela z Wilkowa – pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji lub cierpiącym, działa także w swoim środowisku wspierając kultywowanie tradycji ludowych
Piotr Orian ze Zdzieszowic – prowadzi rodzinę zastępczą i działa w stowarzyszeniu, zrzeszającym takie rodziny, działa w stowarzyszeniu „Nasze Dziedzictwo” w Żyrowej, inicjuje w swoim środowisku wiele wydarzeń kulturalnych i sportowych.
Wyróżnienia otrzymali:
Sebastian Kwoczała
z Dziergowic – strażak OSP, pracuje społecznie z dziećmi oraz w parafii, współtworzył konkurs gwary śląskiej;
Maria Farasiewicz z Głubczyc – nauczycielka, animatorka życia kulturalnego, działa charytatywnie;
Maria Żmija – Glombik z Walec – animatorka życia kulturalnego, działa w Związku Śląskich Kobiet Wiejskich, kultywuje tradycje śląskie.
Dodatkowo kapituła przyznała specjalne wyróżnienie pani Johannie Kusch z Krapkowic, która ma 81 lat i od 25 lat jest przyjacielem Domu Pomocy Społecznej Anna w Krapkowicach.

Tytuł "Opolskiej Niezapominajki 2016” został przyznany dwóm organizacjom. Otrzymały go: Bank Żywności w Opolu oraz Towarzystwo Społeczno–Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Wyróżnienia otrzymały kolejne dwie organizacje: Partnerstwo Borów Niemodlińskich oraz Stowarzyszenie Opolski Projektor Animacji Kulturalnych.
Nagrodę publiczności dostali strażacy z OSP Dziergowice.

Przechowalnia
publikacje
galeria
migawki
prezentacje
bibliolteka
NEWSLETTER pomoc
Zapisując się na nasz newsletter masz szansę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących NGO.

Korzystanie z newslettera jest dobrowolne i bezterminowe. Więcej informacji o warunkach korzystania z usługi, zasadach rezygnacji w Informacji dla subskrybentów.


Nasi partnerzy