bip
linia istniejemy by pomagac       
      
         GENERATOR OFERT 
         NA MIKRODOTACJE_ _ _

GŁOS NGO

Uniwersytet III Wieku
2015-11-03
Uniwersytet III Wieku
W kolejnym cyklu spotkania z opolskimi liderami organizacji pozarządowych, zapraszamy do zapoznania się z wywiadem z Panią Haliną Łubniewską, prezeską Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Opolu.
Rozmowę przeprowadził Marek Cap – wolontariusz Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.


Marek Cap: Pani największy sukces w pracy z seniorami i na rzecz seniorów, to… ?

Halina Łubniewska: Wie Pan, największy mój sukces to , to że udało mi się tyle osób przyjąć do Uniwersytetu Trzeciego Wieku, zaczynałam od trzydziestu dwóch osób, a teraz jest ich koło pięćset. Najważniejszymi celami było włączenie osób starszych do aktywnego życia i to się nam udało. Wszyscy nasi pracownicy to wolontariusze,  to też duży sukces. Składki w naszym stowarzyszeniu są niskie, a  to z nich właśnie się utrzymujemy. Starcza  to na prowadzenie biura i zostaje „parę groszy” na księgową. Dlatego naszą siłą są członkowie i wolontariusze.

Czy prezes organizacji pozarządowej ma czasem "urlop"?

Mnie się wydaje, że nie ma wakacji. Po prostu przeszłam na emeryturę ale wolnego czasu nie mam. Dużo osób przychodzi w różnych sprawach np. zapisać się. Muszę przygotowywać plany pracy i różne formalności dotyczące organizacji.  Najlepiej wykonuje się te zadania w dniach kiedy nie mam dyżurów. Wtedy mogę porządkować różne sprawy, od przeglądnięcia poczty po koordynowanie pracy  sekcji. Trzeba przygotować różne informacje dla słuchaczy, bo u nas podstawową działalnością są wykłady, które odbywają się regularnie w każda środę na Uniwersytecie Opolskim przy Oleskiej 48. Zajęcia prowadzone są w sekcjach według zainteresowania słuchaczy, od historii po naukę języków, co cieszy się sporym zainteresowaniem gdyż coraz więcej osób ma rodzinę za granicą. W okresie wakacji mamy przerwę w wykładach (w sekcjach) ale mamy wyjazdy na wczasy i wycieczki.

Jakie działania planuje w tym roku Uniwersytet Trzeciego Wieku w Opolu?

Mamy bardzo bogaty program, ponieważ mamy dużo chętnych do prowadzenia wykładów. Chcielibyśmy, prowadzić wykłady dwa razy w tygodniu, jeden na Oleskiej a drugi w „Auli Błękitnej” przy Placu Kopernika.  Okres wakacji  dla nas był  po to, by rozmawiać o współpracy z  Uniwersytetem Opolskim, Wyższą Szkołą Bankową w Opolu oraz z Politechniką Opolską.  Opolski oddział Uniwersytetu III Wieku za dwa lata będzie obchodził 40-lecie więc powoli szykujemy  się na to wydarzenie.


Serdecznie dziękujemy za rozmowę i życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz wspierania osób starszych w mieści i w regionie opolskim.

Zespół OCWIP.

Przechowalnia
publikacje
galeria
migawki
prezentacje
bibliolteka
NEWSLETTER pomoc
Zapisując się na nasz newsletter masz szansę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących NGO.

Korzystanie z newslettera jest dobrowolne i bezterminowe. Więcej informacji o warunkach korzystania z usługi, zasadach rezygnacji w Informacji dla subskrybentów.


Nasi partnerzy