bip
linia istniejemy by pomagac



       
      
         GENERATOR OFERT 
         NA MIKRODOTACJE



_ _ _

GŁOS NGO

Trzy pytania do - Marka Mendla
2014-12-12
Trzy pytania do - Marka Mendla
W związku z pracą Regionalnego Panelu Ekspertów województwa opolskiego w ramach projektu „Ogólnopolska debata III Sektor dla Polski”, kontynuujemy cykl publikacji „Trzy pytania do…”. W ten sposób chcemy przybliżyć pracę Członków Panelu oraz ich działalność. Jesteśmy przekonani, że ten cykl przyniesie nam dużo świeżych wniosków i spostrzeżeń oraz zainspiruje do dalszych działań. Zapraszamy do czytania! 

Trzy pytania do...



…Marka Mendla, z  Byczyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Tarcza”

 


PANEL – POCZĄTEK DZIAŁALNOŚCI 

Marek Mendel: W związku z zaproszeniem do pracy w Panelu na początku poczułem się wyróżniony, ale po chwili pojawiło się pytanie w głowie  - dlaczego ja? Zastanawiałem się jak wpasować ten nowy obowiązek w swój kalendarz, czy będzie to zajęcie bardzo absorbujące i  w jakim charakterze będziemy pracować. Nie wiedziałem na czym polega bycie ekspertem Panelu i miałem obawy, czy podołam temu zadaniu – staram się być obowiązkowy  Z drugiej strony pomyślałem też o samorozwoju, który dla mnie jest bardzo ważny, oraz o możliwości spotkania z osobami, które myślą podobnie jak ja tzn. pracują, udzielają się społecznie i chcą dobrze, choć przekonanie opinii społecznej jest często przekorne i niesatysfakcjonujące. 

PANEL – PRACA W PANELU

M.M.: Spotkania są bardzo kreatywne, dają dużą przestrzeń do refleksji, ale zarazem do pracy. Można wypowiedzieć swoje zdanie, wymienić poglądy a czasami się nawet pospierać. Wszystko to za sprawą dobrze koordynowanego przedsięwzięcia i zaangażowanego w swą rolę sekretarza - pani Doroty Piechowicz-Witoń.

PANEL i III SEKTOR – PRZYSZŁOŚĆ I REFLEKSJE

M.M.: Moja wizja III sektora jest optymistyczna. Myślę, że będzie się rozwijał jakościowo, 
a nie tylko ilościowo. W perspektywie nastąpi dalszy postęp we współpracy – powstaną zrzeszenia, które wpłyną na usprawnienie organizacji pracy zrzeszanych podmiotów. Muszą zmienić się zasady dotyczące finansowania działalności ngo i ich wpływu na wydatkowanie pieniędzy publicznych. Dodatkowo wzrośnie zainteresowanie pracą w III sektorze, które jest nie tylko cennym zapisem w CV, ale dobrą szkołą rozwoju zawodowego.

MAREK MENDEL – prezes Byczyńskiego Stowarzyszenia Oświatowego „Tarcza” kadencji 2008-2011 oraz 2011-2013, dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie. Absolwent Szkoły Liderów Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Studia wyższe na wydziale matematyczno-fizycznym ukończył w 1989 roku na Uniwersytecie Opolskim.


Projekt „Ogólnopolska debata III Sektor dla Polski” jest realizowany przez Sieć Wspierania Organizacji Pozarządowych SPLOT oraz Ogólnopolską Federację Organizacji Pozarządowych. Projekt realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG. 

(oprac. Sandra Bielska, wolontariuszka OCWIP)
Przechowalnia
publikacje
galeria
migawki
prezentacje
bibliolteka
NEWSLETTER pomoc
Zapisując się na nasz newsletter masz szansę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących NGO.

Korzystanie z newslettera jest dobrowolne i bezterminowe. Więcej informacji o warunkach korzystania z usługi, zasadach rezygnacji w Informacji dla subskrybentów.


Nasi partnerzy