bip
linia istniejemy by pomagac       
      
         GENERATOR OFERT 
         NA MIKRODOTACJE_ _ _

GŁOS NGO

Głos uczących się
2015-07-08
Głos uczących się
Dnia 30 czerwca 2015 jak co tygodniowo odbyło się spotkanie Trenera Pracy z beneficjentem projektu „Trener Pracy moją szansą! – program aktywizacji społeczno-zawodowej osób niepełnosprawnych z terenu woj. opolskiego i śląskiego.”

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Beneficjent dał poznać się od bardzo dobrej strony jako osoba bardzo sympatyczna i życzliwa. Chętnie nastawiona do poszukiwań pracy i jej podjęcia.

Miłym dla mnie zaskoczeniem było podejście Trenera Pracy do osoby zainteresowanego. Swoją troską i życzliwością objął nie tylko obszar poszukiwania pracy, ale także nie omieszkał zapytać o jego samopoczucie, co słychać w domu, jak się miewają jego bliscy. Takie podejście rodzi pomiędzy nimi relacje opartą na zaufaniu i poczucie wsparcia w trudnych chwilach. Głównym celem projektu jest podniesienie potencjału zawodowego oraz pomoc w wejściu na otwarty rynek pracy.

Atutem metody Trenera Pracy jest to, iż poszukiwanie pracy nie musi się kojarzyć z szarą urzędniczą rzeczywistością, traktowaniem człowieka jako kolejnego bezrobotnego, do podstemplowania , od spotkania do spotkania, podpisania listy. Atmosfera, która w dużej mierze zależy od Trenera Pracy, jego „ludzkie” podejście do beneficjenta jest ogromną pomocą dla osoby z niepełnosprawnością w procesie aktywizowania i poszukiwania pracy.

Trener Pracy dał również możliwość samodzielnego wykazania się beneficjentowi w granicach jego możliwości. Często może wydawać się, że metoda Trenera Pracy jest trudna i żmudna jednak jak mogłam zaobserwować na spotkaniu jest wielką pomocą dla osób, które przez swoją niepełnosprawność są stygmatyzowane w społeczeństwie. Kompleksowe podejście prowadzącego projekt, jego troska zarówno o zwykłą codzienność, jak i obszar zaangażowania zawodowego beneficjenta jest szansą, na przezwyciężenie niebezpieczeństwa związanego z wykluczeniem społecznym.”

Marta Kula i Anna Bruchalska
Studentki Uniwersytetu Opolskiego, kierunek Nauki o Rodzinie,  odbywające praktyki w OCWIP


Przechowalnia
publikacje
galeria
migawki
prezentacje
bibliolteka
NEWSLETTER pomoc
Zapisując się na nasz newsletter masz szansę na otrzymywanie najnowszych informacji dotyczących NGO.

Korzystanie z newslettera jest dobrowolne i bezterminowe. Więcej informacji o warunkach korzystania z usługi, zasadach rezygnacji w Informacji dla subskrybentów.


Nasi partnerzy